ثبت نام مدارس شاهد

مدارس شاهد جهت پذیرش دانش آموزان در این مدارس هر ساله یک مرتبه در سال انجام اقدام به پیش ثبت نام می نمایند. پذیرش مدارس شاهد در تمامی مقاطع نظام آموزشی جدید ( ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم ) می باشد که دانش آموزان در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام مدارس شاهد میتوانند اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

ثبت نام مدارس شاهد

توجه داشته باشید که ثبت نام در مدارس شاهد فقط مختص فرزندان شاهد و ایثارگر نمی باشد و دانش آموزان عادی نیز میتوانند در پیش ثبت نام مدارس شاهد شرکت کنند با این تفاوت که پذیرش فرزندان شاهد در این مدارس در صورت ارائه مدارک قطعی بوده اما دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیاز لازم و احراز شرایط علمی در این مدارس پذیرش شوند.

ثبت نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سجا به نشانی اینترنتی saja.medu.ir میباشد که دانش آموزان براساس زمانبندی اعلام شده برای ثبت نام در مدارس شاهد بایستی با مراجعه به سامانه سجا فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد را تکمیل نمایند. پس داوطلبان دقت داشته باشند که از مراجعه حضوری برای انجام پیش ثبت نام مدارس شاهد خودداری نمایند.

داوطلبان عزیز میتوانند برای مشاوره و راهنمایی برای ثبت نام مدارس شاهد در تمامی مقاطع با شماره های زیر تماس بگیرند.

تلفن ثابت از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

تلفن ثابت از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

همراه اول ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام مدارس شاهد

زمان و نحوه ثبت نام مدارس شاهد

همانطور که اشاره  شد ثبت نام مدارس شاهد در مقاطع مختلف تحصیلی صورت می گیرد و برای هر یک از این مقاطع زمانبندی مشخصی جهت ثبت نام اعلام شده است.

زمان ثبت نام مدارس ابتدایی شاهد از یکم خرداد ماه شروع شده و تا مورخه 15 خرداد ادامه خواهد داشت. زمان ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد (دوره متوسطه اول) از یکم تیرماه تا 15 تیرماه می باشد .

زمان ثبت نام پایه دهم مدارس شاهد (متوسطه دوم ) نیز از دهم تیرماه شروع شده و تا 25 تیر ادامه می یابد. همچنین بازه زمانی اعلام شده برای ثبتنام میان پایه مدارس شاهد نیز در مرداد ماه خواهد بود.

نکته : متقاضیان ورود به مدارس ابتدایی شاهد توجه داشته باشند که ثبت نام در دوره ابتدایی مختص دانش آموزانی می باشد که قصد ثبت نام در پایه اول ابتدایی را دارند.

ثبت نام مدارس شاهد در تمامی مقاطع ذکر شده از طریق سایت سجا به نشانی انجام خواهد گرفت که داوطلبان پس از مراجعه به سایت و اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس شاهد میتوانند با وارد نمودن اطلاعات کاربردی و رمز ورود خود وارد پنل داوطلبی شده و فرم پیش ثبت نام مدارس شاهد را تکمیل نمایند.

نام کاربردی دانش آموزان جهت ورود به سامانه سجا شماره شناسنامه داوطلب خواهد بود و رمز ورود نیز رمز همگام می باشد که توسط مدیر مدرسه یا اداره آموزش و پرورش منطقه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام مدارس شاهد دچار سوال یا ابهامی شدید ، می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز بپرسید.

17 دیدگاه برای “ثبت نام مدارس شاهد”

 1. سلام
  چندروز است برای دخترم اتنا میرزاحسینی به مشاوره محترم زنگ می زنیم همش اشکال است برای این همه ایثار بنظرم انصاف نیست
  دخترم در مدرسه شاهد اردبیل سوم ابتدایی را تمام کرده برای سال چهارم ابتدایی بخاطر من که ولی دانش اموز هستم به تهران سازمان تعاون روستایی ایران منتقل شدم برای ثبت نام سایت هم اجازه ورود نمی دهد.
  حالیه دستور چیست
  بااحترام غلامرضا میرزاحسینی
  فرزند شهید برادر 2شهید وجانباز 35درصد

  1. با سلام و درود، ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیمه دوم مرداد ماه و بصورت حضوری از طریق مراجعه به مدرسه منطقه خود انجام می گیرد.

 2. باسلام و احترام
  ثبت نام برای دانش آموزان غیر شاهد پایه سوم ابتدایی چه زمانی است.

  1. با سلام و احترام ، ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیمه دوم مرداد ماه و بصورت حضوری با مراجعه به مدرسه انجام می گیرد.

 3. بسمه تعالی
  باسلام و احترام
  چرا سایت برای پیش ثبت نام پایه هفتم باز نمیشود اگر میشد خو دمان ثبت نام نماییم بهتر بود البته مشاوران هم خوب راهنمایی میکنند ولی اگر ممکن بود خودمان ثبت نام نماییم بهتر بود
  سوال دیگرم این است که جهت کتب درسی چطور باید اقدام کنیم
  باتشکر مادر دانش آموز خانم فاطمه چراغی

 4. سلام برای ثبت نام نهم به دهم توی سایت گفته شده نمیشه باید چی کار کرد؟
  میشه لطفا کمکم کنید…

  1. ثبت نام از طریق سامانه saja.medu.ir میباشد و چنانچه موفق به ورود به ثبت نام نشدید میتوانید از طریق تماس با شماره های ذکر شده ، از کارشناسان سامانه مشاوره بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *